top of page

Yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile "Peter jackson ile Çanakkale" Belgeselini konuştuk

Yönetmen Gökhan Tarkan Karaman’sa savaşın daha önce pek işlenmemiş, bilinmeyen kısımlarını izleyiciye göstermek istiyordu. Bir gün yolu, ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Hobbit’ gibi filmlerin Oscar ödüllü yönetmeni Peter Jackson’la kesişti ve ...

Yüzüklerin efendisi ve Hobbit'in dünyaca ünlü Oscarlı yönetmeni Peter Jackson, yönetmen ve yapımcı Gökhan Tarkan Karaman ile Çanakkale'de

Yeni Zelandalı film yapımcısı, senarist ve yönetmen Peter Jackson ünlü yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile birlikte muharebe alanlarında dedesinin izini sürüyor.

Yeni Zelandalı Peter Jackson, savaşın 100. yılında Çanakkale'ye geldi ve Belgesel Yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman ile birlikte muharebe alanlarında dedesinin izini sürdü.

Gökhan Tarkan Karaman'ın hazırladığı “Peter Jackson ile Çanakkale'de” belgeseli bu gece 22.15’te NTV'de…

Prodüktör ve Yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile Çanakkale Muharebe Alanlarını konuştuk.

“25 Nisan 1915 teki Anzak çıkartmasının üzerinden 100 geçse de savaşın izleri Çanakkale’de hala gözle görülebiliyor. Yüz binlerce kisinin hayatini kaybettiği savaşın tek teselli ettiği noktasıysa arkasında düşmanlık değil dostluk bırakması”

Belgesel yapımcısı ve yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman, 2008 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı olsun bir çok belgesel projesine imza atıyor.

Son yıllarda da 1. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunup belgesel ve TV programları yapan yönetmen hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yönetmeni Peter Jackson ile bir araya gelerek bir belgesel çalışmasına imza atmıştı. 

Gökhan Tarkan Karaman’ın hazırladığı “Peter Jackson ile Çanakkale’de” belgeseli, Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümünde izleyici ile buluşacak

Yapımcı ve yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile birlikte muharebe alanlarında dedesinin izini sürdü. Çekimleri iki yıl süren belgesel, 100 yıl önce Çanakkale’de yaşanan kanlı muharebeleri anlatıyor.

Gökhan Tarkan Karaman'ı Çanakkale Savaşı ve 1. Dünya Savaşı ilgili yaptığı belgesellerden tanıyoruz. Yönetmen ile keyifli bir sobet gerçekleştirdik

1. Dünya Savaşı Batı cephesinden Somme belgeseli yayınlanan Gökhan T. Karaman için 2017 yılı da bir hayli hareketli geçeceğe benziyor.

Oscar ödüllü yönetmen Peter Jackson, yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile tarihin izinde

Çanakkale'nin Sırları Belgesel serisinden sonra, yapımcı-yönetmen Gökhan Tarkan Karaman ile oscar ödüllü yönetmen Peter Jackson, Gelibolu Yarımadası'nda tarihin izini sürüyor

Yapımcı ve Yönetmen Gökhan Tarkan Karaman’ın yaptığı ve TRT kanalında yayınlanan “Çanakkale’nin Sırları” belgesel serisinin bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Hafta içi her gün 16:30 da TRT 'de yayınlanmakta olan program 50 bölümü geride bıraktı. Savaşa dair ezberleri tekrar etmek yerine, tarihi gerçekliği araştıran özenli bir çalışma var karşımızda...

"Büyükdedem Çalık Hüseyin" Belgeseli Geliyor

Çanakkale’den Fransa’ya bir esaretin öyküsünü anlatan “Büyükdedem Çalık Hüseyin” belgeselinden ilk görüntüler yayınlandı.Belgesel, Çanakkale Savaşı’nda Fransızlara esir düşen Çalık Hüseyin’in çileli esaret günlerini ve savaştan bir asır sonra büyükdedesinin izini süren Vincent Hüseyin Pieterarens’in hikayesini anlatıyor.

1. Dünya Savaşı'nın kaderini belirleyen, Somme Muharebesi, Gökhan Tarkan Karaman'ın gözünden farkı bir anlatımla karşımıza çıkıyor

1 Temmuz 1916'da başlayan Somme Muharebeleri, 1. Dünya Savaşı'nın kaderini belirlemişti. Yönetmen Gökhan Tarkan Karaman, Somme muharebelerini farklı bir gözle anlatıyor.

Kanlı mendilin 102 yıl sonra ortaya çıkan hüzünlü hikayesi bir belgesele dönüşüyor

Anzak Çıkarması'nın 102'nci yıldönümünde Avustralya ve Yeni Zelanda şehitliklerinde yapılan anma törenleri sırasında en hüzünlü buluşmalardan biri gerçekleştirildi. Anzak çıkarması sırasında hayatını kaybeden George Thomas Uren'in savaş meydanında düşürdüğü mendilin hikayesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Kanlı Mendil Yeni Zelanda İle Türkiye Arasında Köprü Oldu

Çanakkale savaşlarında Yeni Zelanda’dan gelen George Thomas Uren’in savaş meydanında düşürdüğü mendil, 102 yıl sonra dostluk köprüsü kurdu. Araştırmacı Ömer Aslan'ın bulduğu hikaye, yapımcı-yönetmen Gökhan Tarkan Karaman tarafından belgesel olarak tarih severlerle buluşacak.

Bu gelişinde Jackson’a eşlik eden belgeselci Gökhan Tarkan Karaman da yolculuğu, arayışı bir belgesele çevirmiş.

Belgeselin yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman şunları aktardı: Çalışmalara bundan 3 yıl önce başladım, uzun yıllar boyunca Çanakkale Cephesini araştırıp inceledim. Savaş alanında bir çok çekim, inceleme ve araştırmalar yaptım, savaş coğrafyasını ve yaşananları yerinde inceledim.

Sanatını tarihi yarımadaya adamış Prodüktör Gökhan Tarkan Karaman arazi yapısı coğrafi konumu itibariyle...

Türk milletinin eşsiz kahramanlığının sergilendiği, tarihin altın sayfalarında yerine alan Çanakkale Destanı'nın 100. yıl dönümü törenlerle anılırken savaştan kalan kutsal mirasın sergilendiği mekanlar ziyaretçileri adeta o günlere götürüyor.

Yönetmen ve Yapımcı Gökhan Tarkan Karaman, "Doğa ile Tarih" Belgesel serisi ile 32. Gün TV'de.

Yeni bir Belgesel serisi ile "Doğa ile Tarih" ile karşımıza çıkan Gökhan Tarkan Karaman, on bölümden oluşan seride Doğa ile Tarih kavramı bir arada da ele alınıp izleyiciyle her bölümde farlı bir rotada, farklı bir tarihi konu ile 32. Gün TV ekranlarında olucak.

Gökhan Tarkan Karaman, anbean Çanakkale Muharebeleri'ni sosyal medyada anlatıyor.

Belgesel yapımcısı ve yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman, 2008 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı olsun bir çok belgesel projesine imza atıyor. Son yıllarda da 1. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunup belgesel ve TV programları yapan yönetmen hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yönetmeni Peter Jackson ile bir araya gelerek bir belgesel çalışmasına imza atmıştı. 

2.Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali gerçekleşti, Gökhan Tarkan Karaman ödülünü...

120 ülkeden 2000'in üzerinde başvurunun yapıldığı 2. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali'nde finale kalan filmler 3 gün boyunca izlenip jüri tarafından değerlendirildi. Ünlü sinema oyuncusu Perihan Savaş'ın onur konuğu olarak katıldığı festivalde alanında yetkin profesyoneller ile atölyeler, söyleşi ve paneller düzenlendi. Festivale Perihan Savaş, Uğur İçbak, Semir Arslanyürek, Aytekin Can, Gökhan Tarkan Karaman ve Alexandra Tvetzkova jürilik yaptı.

Truva Atı Kısa Film Festivali’nde yönetmen ve yapımcı Gökhan Tarkan Karaman Jüri olarak...

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nde Perihan Savaş'ın yanısıra Uğur İçbak, Prof. Semir Arslanyürek, Prof. Dr. Aytekin Can, Gökhan Tarkan Karaman ve Alexandra Tvetzkova jüri olarak yer aldı

Gökhan Tarkan Karaman’ın yönetmenliğini üstlendiği Bigalı Mehmet Çavuş belgeseli anma programında

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından dün düzenlenen tören ile Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş anıldı. Gökhan Tarkan Karaman’ın yönetmenliğini üstlendiği Bigalı Mehmet Çavuş belgeseli anma programında izleyici ile buluştu.

 

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor

Çanakkale Şehitliği'nde yapımcı ve yönetmen Gökhan Tarkan Karaman tarafından çekilen fotoğraf karesi sosyal medyanın gündemi oldu. Dün akşam saatlerinde sağanak yağmur sırasında çekilen fotoğraf sosyal medyada paylaşılıyor.

ÜNLÜ YÖNETMEN ÇANAKKALE’DE

Çanakkale ve I. Dünya Savaşı ile ilgili çalışmalarıyla ses getiren ve TRT, NTV, ABC, ZDF, BBC gibi birçok kanala belgesel hazırlayan Zürih doğumlu başarılı yönetmen Gökhan Tarkan Karaman, belgesel dünyasının inceliklerini, ülkede belgeselin son yıllardaki gelişimini ve bundan sonraki projelerinden bahsetti.

Şahane Ötesi 19 Twitter Hesabı: Gökhan Tarkan Karaman

Gökhan TarkanKaraman: I. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunan belgesel yönetmeni, paylaşımlarıyla anbean o günlere götürüyor.

Çanakkale'li yönetmenden, Şehitlikte doğaüstü fotoğraflar

Gökhan Tarkan Karaman tarafından Eceabat’ta bulunan 57. Piyade Alayı Şehitliği’nde çekilen fotoğraflar, görenlerin tüylerini diken diken yaptı.

Çanakkale Muharebe sahasından muazzam görüntüler

Belgeselci Gökhan Tarkan Karaman tarafından Çanakkale Muharebe sahasında çekilmiş muazzam görüntüler

Please reload

bottom of page